TANSİYON NEDEN DÜŞER? DÜŞÜK TANSİYON NEDENLERİ NELERDİR?

Editor 10 Temmuz 2012 0

TANSİYON NEDEN DÜŞER DÜŞÜK TANSİYON NEDENLERİ NELERDİR 300x161 TANSİYON NEDEN DÜŞER?  DÜŞÜK TANSİYON NEDENLERİ NELERDİR?Tansiyon düşmesi sorunu yaşayan kişilerin beslenmelerinde olan eksiklikler nedeniyle, yani tuzsuz yemeleri ya da çok su içmeleri gibi nedenler tansiyon düşmesi sonucunu yaşatabilir. Eğer tansiyon problemi devamlı olarak düşük tansiyon pozisyonunda seyrediyorsa, kalp ritim bozuklukları da düşük tansiyonun nedeni olarak görüşebilir. Tansiyon sorunlarını sık sık yaşayan insanlar için en büyük problem,yemeklerin tuzlu ya da tuzsuz olmamaları için o dengeyi yakalamaktır.Çünkü çoğu zaman çok tuzsuz beslenmek tansiyon düşüklüğünün gerçek nedenidir.

Yüksek tansiyonu olan kişilerin kullandığı tansiyon düşürücü ilaçların da düşük tansiyona neden olduğu bilinmektedir. Tansiyon düşmesi problemini psikiyatrik rahatsızlığı olan kişilerin kullandığı sakinleştirici ilaçlar da destekler. Bu nedenle düşük tansiyon problemi yaşanıyorsa eğer, kronik rahatsızlıklara ve kullanılan ilaçlara bakılması gerekiyor. Mide ameliyatı olan insanların, gebe kadınların, bedensel olarak çok fazla efor sarf eden yorgun kişilerin, yatak istirahati olan ve uzun süre yatmak zorunda olan kişilerin tansiyonları çok çabuk düşer. İshal, kusma ve dehidrasyon da düşük tansiyon nedenleri arasındadır.

Kalp yetmezliği ve kalp kaslarının zayıf olması tansiyonun düşük olma nedenlerinden biridir. Tansiyon dengede olmadığında yaşam kalitesinin düşeceği, kendimizi daha kötü hissedeceğimiz gerçeği bizi tansiyonumuzu ciddiye almaya iter. 13-9 ideal tansiyon olarak bilinir. Ancak bu gençlerde biraz daha yüksek olabilir.
Yorum yazabilirsiniz »